Ervaringen met Ritalin bij volwassenen (praktijkvoorbeelden)
Zijn de ervaringen, goed, slecht of ben je nog bezig met de dosering?
5 jaar geleden
Beantwoorden
5 jaar geleden
Beantwoorden
Ik ben een stuk wijzer hierdoor geworden.
4 jaar geleden
Beantwoorden

4 jaar geleden
Beantwoorden
Ik neem nu 60mg MediKinet langwerkend in de ochtend. Ik heb sinds deze week ook kortwerkend 10mg methylfedinaat tabletten van het merk Mylan erbij gekregen. Deze zijn eigenlijk om de duur van de medicatie te verlengen, maar gebruik ik ook om de dosis te verhogen. Zeker als ik veel afspraken of veel plannen heb, merk ik dat de langwerkende niet genoeg mijn hyperactiviteit en chaotische gedachten kan onderdrukken. Zeker aan het eind van de ochtend word ik dan erg druk en chaotisch.
Ik ben wel voorzichtig met het nemen van de medicatie en ik neem momenteel maximaal 80mg per dag. Mijn hartslag wordt regelmatig gecontroleerd door de arts of psychiater. Ook wordt er dan gevraagd naar bijwerkingen. Deze heb ik niet en mijn hartslag blijft normaal.
De medicatie heeft op mij een goede werking. Ik ben gestructureerd, maak projecten af en ben minder snel gestrest als een plan niet loopt zoals verwacht. Ik ben dus veel flexibeler, daadkrachtiger en minder snel overprikkeld. Hierdoor ben ik liever voor mezelf en de mensen om me heen :)
4 jaar geleden
Beantwoorden
toon 4 overige reactie(s)
Ik had ineens rust in mn hoofd en kon me beter concentreren alles ging gewoon beter maar de rebounds waren minder leuk aangezien het bij mij snel uitwerkte.
Sinds een half jaar gebruik ik dexamfetamine en dat is voor mij de beste medicatie eigenlijk want het haalt de scherpe kantjes er af en ik ben nooit meer moe (eindelijk)en ik heb geen last van een rebound meer.
Ik hoor het graag.
5 jaar geleden
Beantwoorden
En dan verteld iedereen dat het niet goed is welke ik snap maar niemand begrijpt mij als ik ze dat het dan alleen maar werkt.
Nu methylfenidaat langwerkende en uiteraard weer gezeur mag officieel 1 per dag en ik 2 a 3 per dag dus ongeveer 150 mg ipv max 60 mg per dag.
6 jaar geleden
Beantwoorden
Mijn situatie is denk ik gelijkaardig. Sinds hoge dosis gestopt met alcohol en allerhande middelen, regelmaat onstond zonder dat ik veel moeite hoefde te doen (zelfde uur gaan slapen en zelfde uur opstaan, drie maaltijden/dag, huishouden op orde, minder vergeetachtig, minder overdreven emotioneel, krijg dingen waaraan ik begin ook daadwerkelijk af, doordat meer "activiteiten" lukken onstaat meer motivatie om dagelijkse taken en opdrachten aan te vatten en te volbrengen enz. ...
Maar dit enkel wanneer ik om de 75 minuten bijtank. Niet omdat vermoeidheid ofzo de kop opsteekt want dat zou betekenen dat de medicatie een oppeppend effect heeft zoals cocaine of speed (heb met beiden een probleem gehad en kan vergelijken) wat ze NIET heeft, maar je merkt dat de effecten afnemen door geleidelijk aan af te glijden in chaotisch gedrag, toenemende onrust en nervositeit. Ik neem steeds dezelfde dosis per keer (20 mg) meer dan dat en ik voel me gejaagd en zenuwachtig.
Probleem: 1) om de 18 maand lijkt bijna onbewust een verhoging van dosering op te treden.
2) sommige dagen werkt de medicatie beduidend minder goed: vermoeidheid (te korte of gestoorde nachtrust) ziekte, pijn, neerslachtigheid, ergernis en voeding lijken de werkig te beïnvloeden. Het een medicijn is hier meer onderhevig aan dan het andere: medikinet lijkt het snelste "aangetast" te worden, equasym het minste.
3) ik ken niemand die lijdt aan de aandoening die ADHD wordt genoemd (de naam dekt de lading m.i. niet) en psychiaters (de ervaring heeft me geleerd dat ze ver van onfeilbaar zijn waardoor ik hun oordeel niet altijd vertrouw, om nog maar te zwijgen over hun kennis van de aandoening) vertellen me steevast dat wat ik hierboven heb vermeld niet kan kloppen. Maar geen van hen heeft de aandoening dus kunnen ze enkel weten over deze medicijnen wat ze weten door horen van collega's en patienten, en aangezien er weinig gespecialiseerd zijn in deze materie hebben ze adhd patienten zelde nals doelgroep) Probleem is wel dat ze mij behoorlijk wat schrik aanjagen maar me geen goed alternatief aanbieden.
Zou jij eventueel wat ervaringen kunnen delen?
4 jaar geleden
Beantwoorden

Ben jij nog actief op dit forum?
Want ik heb een vraag aan jou over jouw hoge dosering.
2 jaar geleden
Beantwoorden
toon 2 overige reactie(s)
Voor mij werkt alleen om de 2 uur 30 mg of meer. Sinds ik deze hoge dosis gebruik, drink ik geen alchol meer, geen cola en geen koffie meer.
Ik heb daar geen behoeften meer aan. Verder meer rust en veel beter aanspreekbaar voor mijn naasten. Als ik minder neem zit ik de hele dag in een rebound of ik merk niks.
Je geeft iemand tot ook geen halve verdoving voor een operatie als hij een hele nodig hebt. Ik weet ook dat het niet gezond kan zijn.
Maar zonder dit drink ik 5 avonden in de week en drink cola of dat het water is, wat is slechter! Mischien klinkt het raar maar ik word liever 70 en heb genoten dan 85 en ik ben elke dag nerveus en druk en heb ruzie met veel mensen.
Je mag me ook mailen om info uit te wisselen.
6 jaar geleden
Beantwoorden
In jou reactie vertel je mijn verhaal precies ik dacht altijd nou ik za
Wel gek zijn omdatek meer medicatie nodig heb ik heb alleen vraag ik krijg mijnpsychiater niet zover dat hij mijhoge dosis ritalin geeft ik moet nu elke keer bijkopen wat mij40euro pw kost ditis niet om volte houden ikwacht je mail wel af
Alvast bedankt
Groetjes laila
5 jaar geleden
Beantwoorden
Ik heb ook meer medicatie nodig en krijg niet meer en nu heb ik helaas periodes die ik moet overbruggen zonder medicatie zou niet weten hoe ik er anders aan moet komen......
5 jaar geleden
Beantwoorden
toon 2 overige reactie(s)
Echter nam dit na enkele weken af en moest de dosering steeds aangepast worden tot ik me op den duur echt niet goed voelde en mijn hartslag veel te hoog bleek.
Ik moest direct stoppen.
Ook had ik enorm last van de rebounds na 3 uur, dit vergde heel veel en vond ik heel vermoeiend, niet alleen voor mijzelf maar ook voor mijn omgeving.
Soort 'achtbaan-effect'.
Wanneer het middel werkte, hoge pieken. Bij uitwerking: diepe dalen.
Hierna gestart met Dexamfetamine, dit middel heb ik nu nog steeds en bevalt uitstekend.
Zelf gebruik ik de langwerkende Ritalin, 54mg.
Hoeveel mg neem jij per dag?
2 jaar geleden
Beantwoorden
2 jaar geleden
Beantwoorden
toon 1 overige reactie(s)

5 jaar geleden
Beantwoorden
Sinds december 2015 ADHD diagnose gekregen (ik ben 45jaar!) en dat is mijn redmiddel geweest. Ik dacht dat iedereen zich zo onrustig voelde zoals ik.
Maar ik heb helaas meer medicatie die ook de hartritme beïnvloeden.
Ik ben na het vreselijk veel afvallen (door stress) moeten verminderen met de methylfenidaat wat uiteindelijk toch een heel goed resultaat heeft gegeven. Ik slik nu 4x 15 mg. Ik mag niet boven de maximale grens van 80 mg per dag.
Is dit herkenbaar in de opbouwfase. Ik lees graag jullie start ervaringen!
Rij absoluut geen auto zolang je nog duizelig, rusteloos of nerveus bent want dan kunnen er ongelukken ontstaan.
4 jaar geleden
Beantwoorden
Ik ben 46 jaar en weet sinds 4 maanden dat ik ADD heb.
Mocht gelijk Ritalin starten en heb nog nooit zo'n relaxe vakantie gehad! Rust eindelijk kalmte in mijn koppie.
Gebruik 4 x 10 mg en dat help! Wel iets rebound dus miss naar 5 overwegen..
Nu moet ik nog therapie erbij krijgen want dit alles heeft veel inpakt op mij.
Ik zal nog even iets meer over mezelf vertellen. Ik ben 44 en weet nu sinds een week of 5 dat ik add heb. Best wel confronterend!
Ik ben i.o.m. de huisarts van 3 x 10 mg overgegaan op 3 x 15 mg. Methylfenidaat.
Het onrustige/zenuwachtige gevoel is hierdoor wel minder geworden. Verder kan ik nog steeds niet echt merken dat het er rustiger van in mijn hoofd wordt.
Voor de dagen dat ik thuis ben maak ik nu een soort takenlijstje met de dingen die ik moet doen, dit voorkomt dat ik dingen waar ik niet zo'n zin in heb voor me uit schuif.
Verder ga ik op aanraden van de psycholoog ook nog naar ADHD-centraal, hier zal ik nog een keer uitgebreid getest worden en kunnen ze me wellicht helpen om de juiste medicatie te vinden.
Ik zou het zeker niet meer willen missen .
Een psychiater die ik toen had zei... Ja na een jaar moet je 14 dagen stoppen ...ontgiften zeg maar en dan weer opnieuw beginnen..
Tja dit zou de oplossing kunnen zijn ..maar niet echt praktisch!!!
Toch ben ik in die 15 jaar 4 x terug gekomen bij Ritalin ..
Het voordeel van Ritalin is, is dat het direct werkt en nadeel is dat Ritalin voor volwassenen lastig te doseren is waardoor er makkelijk pieken en dalen ontstaan ...dus...onrust... Vooral bij mij dan om de 2 uur een piepje in mijn telefoon als herinnering en als je een dag weg bent al die tabletten meenemen
Ik ben een vrouw van 51.. Met 15 jaar diagnose ADHD
Inmiddels ben ik alweer zoekende aangezien de Wellbutrin niet voldoende werkte...
Nu ben ik aan het overwegen of weer starten met Ritalin of toch naar een alternatief THC olie (ben wel met CBD begonnen)
Ik denk dat het lastig blijft om de juiste medicatie en dosering te vinden ..uiteindelijk blijft het een hulpmiddel... Zeg maar "de stok om te helpen met lopen" ...
Ik wil er ook niet mee stoppen omdat ik t middel echt nodig heb voor m'n ADHD, want naast m'n ADHD ben ik ook nog eens High Sensitive Person. Dus ik heb t echt nodig. Zijn er ook nog meer mensen die tegen dit probleem zijn aan gelopen?
5 jaar geleden
Beantwoorden
Ik merk een rust in mijn hoofd, en mensen om mij heen merken heet ook. Kan nu gewoon naar mensen luisteren met aandacht ipv van met 100 andere dingen bezig te zijn. Of mensen constant in de rede te vallen.
ik gebruik zelf 3x 10 mg per dag.
mijn Ritalin werkt ongeveer 3 á 4 uur..
2 jaar geleden
Beantwoorden
Concerta 36+5mg kortwerkend bij opstaan.
Na 10u 15mg kortwerkend, 3u daarna nogmaals 10mg.
Meer overzicht, structuur, minder moe, meer plezier daardoor, kan mn talenten meer benutten.
Soms ook wat bijwerkingen, bv zenuwachtig of licht ontvlambaar. Maar dat is sporadisch.
Dex werd ik te suf/vlak van.
Omdat ik het niet consequent om de twee uur innam.
Ik gebruik nu Concerta naar tevredenheid.
zo is mijn dosis.. 6 x 10mg om de twee uur.
wondermiddel!
heb hier ook een topic over geopend
Ritalin bijwerkingen lange termijn https://forum.adhdblog.nl/conversations/ritalin-bijwerkingen-lange-termijn
wanneer je al langer dan 3 jaar gebruikt graag even ervaringen van jou delen, ik twijfel nog. Korte termijn zal het mij zeker helpen maar of dat ook zo is op de lange termijn vraag ik mij dus af..
2 jaar geleden
Beantwoorden
Bij het uitwerken wel even een rebound, maar hier hou ik altijd rekening mee.
ik vergeet het nog wel eens in te nemen ?
Moet ik hier nu door heen de eerste weken?
2 jaar geleden
Beantwoorden
Ik neem het om de 3 uur omdat ik heel erg last hebt van een rebount effect.
Ik loop er steeds tegenaan dat ik steeds weer een andere merk krijg.
Eerst van Mylan witte met groene doosje.
Toen Sandoz grote blauwe doosjes. Toen kreeg ik weer andere waar je heel erg goed de 10 mg kon breken.
Nu heb ik weer Mylan maar blauwe met witte doosjes.
Ik was eerst verplicht ze in het weekend te nemen als de Kids kwamen omdat dat een moeilijk punt is.
Nu moet ik het weer volledig gaan nemen.
Dus weer opnieuw beginnen met de dichte keel veel roken veel drinken weinig eten.
Ik heb echt het gevoel dat elke merk weer een ander werking heeft want krijg dan de bijwerkingen waar ik net van af was net zo hard weer terug.
Ik heb het al vaker aangegeven maar dan krijg ik weer te horen dat de andere niet leverbaar is.
Wie heeft dat ook en merkt lichamelijk ook dat verschil.
En wat doe je er aan om maar niet steeds een andere merk te krijgen.
Dinsdag moet ik weer naar pro persona om te praten over dex.
Maar ook daar weet ik de bijwerkingen niet van en vind het steeds maar weer eng en spannend om in te nemen.
Bij een ander forumlid lid las ik dat alleen kortwerkende Methylfenidaad van Sandoz bij haar werkte. Toen de apotheek dit weer eens niet kon leveren, is ze overgestapt naar een andere apotheek die wel kon leveren. Dex alleen nog maar voorgeschreven worden bij medische noodzaak. De alternatieven zijn Amfexa, daar zijn juist veel klachten over en sinds kort Lisdexamfetamine...
Nou had ik nog 1 dringende vraag. Ik liep gisteren tegen iets compleet nieuws en angstig aan.
Ik had om 18.00 10 mg genomen iets later als normaal 9mdat ik die dag door de wekker van de medicatie heen was geslapen.
Mijn zoontje werd om 19.30 opgehaald om een paar dagen te gaan slapen bij zijn tante.
Om 20.00 kreeg ik een gevoel dat was eng.
Er was helemaal niks aan de hand en ik werd ineens woedend.
Ik kookte helemaal van binnen.
Ik voelde het aankomen dus had al een waarschuwing gedaan naar mijn vriend.
Op dat moment kon ik natuurlijk niemand berijken want de hulp die ik kan bellen voor eventueel avond of het weekend zijn ze nog mee bezig.
Mijn vriend vroeg aan me wanneer ik er nog 1 moest nemen die had al door en gezien dat de laatste 10 was en nog niet de 5 mg had gehad.
Heel lief van hem natuurlijk.
Ik heb toen een beetje tegen mijn wil en zin in toch die 5 mg genomen.
Het was nat 5 a 10 minuten weg dat wel maar het was eng.
En natuurlijk kon ik niet zo heel makkelijk in slaap komen.
Maar dat was beangstigend en wilde weten of jullie dat kennen.
Ik slik geen melatoline want daar krijg ik nachtmerries van en word ik onrustig van. Slaap dan wel snel maar word veel meer wakker als normaal dan.
Sorry voor het lange verhaal.
2 jaar geleden
Beantwoorden
Wat betreft je woedeaanval, ik denk dat het de rebound is geweest. Je heb dan niet op tijd de volgende dosis genomen, hoe hoger de dosering hoe meer je het uitwerken voelt. Dit is een nadeel van de kortwerkende, dat je goed in de gaten moet houden wanneer het tijd is voor de volgende dosering. Als je onderweg bent dan moet je wel je tabletten en wat water bij je hebben. En er natuurlijk op tijd aan denken. De rebound is bij iedereen anders, ik word er meestal slaperig van maar ik heb ook wel eens gehad dat ik super geïrriteerd werd.
Ik los het in de avond nu op door te eindigen met de laagste dosering, 2,5mg, en het langzaam uit te laten werken ruim voordat ik ga slapen. Anders werkt magnesium voor de nacht met Valeriaan bij mij om eerder in slaap te vallen.
2 jaar geleden
Beantwoorden
toon 1 overige reactie(s)
2 jaar geleden
Beantwoorden
Zodat ik altijd het goeie krijg dat is ook super fijn.
Sandoz neem ik niet meer raak ik super geergerd van.
2 jaar geleden
Beantwoorden
toon 1 overige reactie(s)
Elke maand hou ik doosjes over. Wat doen jullie daarmee.
Bewaren indien nodig of geef je ze terug aan de apotheek?
@rogercarcass, het is toch geen probleem om doosjes over te houden? Dan hoef je ze niet snel weer te bestellen. Het is juist beter om minder te nemen als het zo ook goed werkt. Ik doe het ook zo, maar bij mij wisselt het nog wel eens daarom laat ik het nog niet veranderen. Als het structureel zo goed voor je werkt kun je het wel zo aan je behandelaar doorgeven, kunnen ze het aanpassen en krijg je minder mee....
Ik heb nog weinig last van bijwerkingen.
Het eten is nog af en toe een dingetje maar niet meer zo erg.
Niet misselijk meer. Geen hoofdpijn meer.
En een stuk rustiger allemaal.
2 jaar geleden
Beantwoorden
2 jaar geleden
Beantwoorden
toon 1 overige reactie(s)
Voor hun studies waarvan ze denken het zelf niet te halen, of dat de mensen rondom hun dat denken/zeggen, onzekerheid, geen leuke richting Of hun omgeving dat niet zo stroef verloopt. Deze was voor mij gevaarlijk. Ik was ervan overtuigd als ik slaag voor mijn examens en mijn diploma behaal zijn al mijn problemen opgelost. Het studeren en de ongelooflijke concentratie die ik had gaf mij een extreme boost en een afleiding van alles en iedereen rondom mij. Exact wat ik toen nodig had! Ik had ook helemaal niet door dat ik meer en meer begon te nemen. Ik denk omdat ik het onbewust ergens leuk vond om even “weg” te zijn..daarmee bedoel ik dat ik uren naar mijn scherm of blad kon STAREN!!! Zonder maar één seconde aan iets of iemand te denken.. hooguit dwaalde ik 1 seconde af om naar het toilet te gaan en daar bleef het bij. Ik vergat ook vaak te eten, vond ik natuurlijk niet erg op die moment (lijnen) leuk meegenomen denk je dan.
maar denk dan maar snel iets anders want Je eet er eigenlijk al uw energie mee op als je het niet juist gebruikt en je wordt heel snel zowel fysiek als mentaal heel zwak zonder je het door hebt. en of je herstelt weet ik niet. Ik ben na 2 maanden nog steeds mezelf niet, ik vergat dat het studeren in combinatie met dat medicijn heel veel energie van mij vroeg maar daarvan was ik me op die moment niet van bewust. Het enige wat ik belangrijk vond was: dat examen!
Ik kon ervan snel geobsedeerd geraken daardoor verloor ik mensen rondom mij zoals mijn vrienden omdat mijn gedrag ook veranderde van een veel te luide meid naar een inhoudloze meid zonder een mening en altijd zeer neutraal over alles.
De dag van het examen stortte ik in (letterlijk)
ik was weggelopen omdat ik door mijn obsessief gedrag een faalangst had gecreëerd.
Met de “makkelijke weg” heb ik uiteindelijk meer miserie gecreëerd ipv dat ik zelf had proberen te studeren of het probleem aan te pakken.
Er zijn mensen die hier wel gevoelig aan zijn, ook diegene die het mogen gebruiken aangezien ik ongeveer dezelfde ervaring heb gehad als de persoon met een geldig voorschrift.
maar er zijn uiteraard ook mensen die hier wel tegen kunnen en dit handig is. Het is iets wat je voor uw zelf moet uitmaken en vooral eerlijk zijn tegenover uw zelf en het niet misbruiken!
Als student zou je juist af en toe wat lol moeten maken en niet heel de dag voor de bureau zitten onder de pillen om die laatste nutteloze bladzijde af te maken.. en in de avond piekeren over wat je niet af hebt .. dat is het allemaal niet waard!
liever een andere richting, doel of een bladzijde minder! Ik hoop dat de studenten die informatie aan het zoeken waren toch even de tijd nemen om dit te lezen. Ook spreek ik niet namens alle studenten die het proberen of af en toe gebruikte er zijn ook studenten die dit onder controle kunnen houden maar er zullen er jammer genoeg ook zeker en vast wat zoals mij zijn.
@mariskahoppens Om jouw vraag ook te beantwoorden. Ik kan mij geen leven meer voorstellen zonder Ritalin. Wat een vrijheid en verademing. Zelfs zo goed dat ik noodgedwongen andere manieren moet vinden om het te krijgen, zoals je kunt lezen in mijn bericht. Zonder ben ik gewoon één chaotisch wrak, die niks voor elkaar krijgt en alles uitstelt tot het te laat is. Ik zou zeggen, probeer het eens en ervaar het verschil!
Ik heb 1 potje over 36mg langwerkende. Stuur me maar een berichtje.
10 maanden geleden
Beantwoorden
Mijn vriendin heeft heel veel last van AD(H)D.
We zitten nu in een traject voor de diagnose, dus ze kunnen nog geen medicatie voorschrijven.
Is er een mogelijkheid om uw potje over te nemen?
Ik ben overal opzoek.
Groetjes,
Kev
10 maanden geleden
Beantwoorden
toon 1 overige reactie(s)
Heel blij met dit medicijn.
Voel mij wel uitgeput als ik het gebruik en daarom neem ik het elke dag om eventuele bijwerkingen tegen te gaan.

Gevolgd door dexamfetamine wat inmidels amfexa is geworden. Google even op amfexa en je weet genoeg
2 jaar geleden
Beantwoorden
Regelmatig nerveus gevoel en soms last van m'n borst ( arm) je gaat dan natuurlijk al.snel aan je hart denken maar dit kunnen natuurlijk ook gewon andere oorzaken hebben. M'n hartslag en bloeddruk is bij meten gewoon goed. Ik hoor weinig mensen over een fijn bijna euforisch gevoel bij ritalin. Ben ik een uitzondering of zijn er meer mensen met deze " bijwerking".? Groetjes, Jan.
Nu de dosis steeds meer op mij afgestemd is, merkte ik gisteren ook voor het eerst dat ik weer een basistevredenheids-gevoel kreeg. Geen gekke gedachten die mij als in drijfzand omlaag trokken. Blij zelfs. Ik heb wel vernomen dat de “ euforie” uiteindelijk weg ebt naar normaal. Maar dan alleen indien de euforie veroorzaakt wordt door de medicatie.
Want ik ervaar de euforie als bijwerking van de prettige sfeer, van het weer kunnen lachen, van het minder gehaast/gestresst zijn (mijn valkuil), van het wegblijven van negatieve pop-up gedachten etc etc.
En nu inderdaad op zoek naar mijn identiteit, wat is karakter en wat is add. Al zal daar veel overlapping in zijn. Fijn dat ik ook hiervoor meer motivatie heb nu.
Ben wel benieuwd naar hoe jij die zoektocht naar je jezelf gaat aanpakken.
Groetjes!?
1 jaar geleden
Beantwoorden
Grapje he.

1 jaar geleden
Beantwoorden
Ook ik praat meer in mijzelf en ben wat onrustig in een rebound. Hoofdpijn heb ik niet.
Dat ik hardop praat in mijzelf vind ik geen probleem. Kijk, de een twittert de ander praat in zichzelf. Ik zie daar geen probleem in.
Dat Ik onrustiger is een bijkomstigheid. Dat weegt voor mij niet op tegen de voordelen.
Vind je dit zelf vervelende bijwerkingen?
Ik word er moe van.. Helpt me ook 0,0 met concentratie!
Ik ben net een topic gestart om ervaringen te vragen van mensen die overgestapt zijn van methylfenidaat naar dexamfetamine, hopelijk komen daar reacties op.
1 jaar geleden
Beantwoorden

1 jaar geleden
Beantwoorden
1 jaar geleden
Beantwoorden
Hoe reageerde je op methyl en hoe reageer je nu op dex? Groetjes!
1 jaar geleden
Beantwoorden
toon 3 overige reactie(s)
Het chaotische en moeite met mijn werk in te delen bleef wel en is er eigenlijk nog steeds. Ergens denk ik dat dat gemakzucht is, gewenning.
Daarnaast heb ik nu een strijd met eten. Ik heb geen trek, droge mond en zodra ik forceer om te eten komt de honger op. maar dan ook echt HONGER !!
Maar als ik niet eet of weinig eet krijg ik een zweterig gevoel en een licht gevoel van Strak staan. Dit is niet ok! Dit krijg ik ook van teveel koffie en sigaretten.
Wat ik ook duidelijk zie als ik in de spiegel kijk dat ik mijn natuurlijke glimlach mis. Lachen doe je niet alleen met je mond maar ook met je ogen. Deze staan nu licht wijder en ook hier kan ik niet aan wennen.
Mijn omgeving geeft aan dat ik rustiger of kalmer overkom maar ben de hele dag een interne strijd aan het voeren over hoe ik me voel en of dat door die medicatie komt of dat ik wel genoeg gegeten heb. Daarnaast word ik na 2 weken al helemaal gek van het bijhouden van die medicatie om de 4 uurtjes en zie mijzelf dit niet de rest van mijn leven doen.
Mijn conclusie tot nu toe: alleen op het werk en dan s' avonds gewoon lekker mezelf zijn.. ? mezelf zijn?! ? zucht... sja
Neem deel aan dit gesprek:
Je moet ingelogd zijn om mee te kunnen praten.
Topic gestart | 27 March 2016 om 11:52 |
Aantal lezers | 548 |
Aantal reacties | 45 |
Deel dit topic via: